map-marker
Україна, Київ
phone-handset
+38(098)-388-1100

Теплий гараж із сендвіч-панелей

Сучасні будівельні технології помітно спростили життя будівельникам – найчастіше найскладнішим у зведенні каркасних будівель стає підготовка фундаменту, а монтаж стін та даху займає кілька днів, а то й годинника. Тому сьогодні власники автомобілів цілком спокійно можуть вибирати між можливістю купити гараж для свого залізного коня або звести його самостійно.
Теплый гараж из сэндвич-панелей

То чим же вони гарні?

Сендвіч-панелі являють собою своєрідний «шаровий пиріг» з утеплювача – мінеральної вати або пінополістиролу, обклеєного з двох боків захисним шаром – полімерними матеріалами, оцинкованою сталлю, ОСП (орієнтовано-стружковою плитою), гіпсокартоном. Для гаража, як правило, вибирають панелі з покриттям із металу, захищеного полімерною плівкою, яким не страшна корозія. Такі сендвіч-панелі здатні витримати агресивну дію як води, а й бензину чи розчинників. При цьому самі вони екологічні та не виділяють шкідливих речовин.

Головною перевагою гаража із сендвіч-панелей є енергоефективність цього будівельного матеріалу. У північних регіонах такий гараж зберігатиме тепло подібно до термоса без додаткового опалення аж до 20-градусних морозів. На півдні, де влітку лютує спека, ваш гараж, на відміну від звичайного металевого, не розжарюватиметься на сонці.

Додатковий плюс — високий рівень шумоізоляції панелей. Якщо такий гараж з'явиться на присадибній ділянці, домочадців рано вранці не розбудить шум двигуна, що прогрівається.

Швидкість та простота складання: на готовому фундаменті гараж із сендвіч-панелей монтується за два-три дні. Залучення спецтехніки буде мінімальним, адже вага панелей відносно невелика. З цієї ж причини будівлі не потрібен потужний фундамент, а монтувати його можна будь-якої пори року: хоч спекотного літа, хоч дощової осені, хоч морозної взимку.

Такому гаражу не потрібне додаткове утеплення та внутрішнє оздоблення.

І важливий момент – ціна! Порівняно з капітальною спорудою з блоків або цегли ваш гараж обійдеться втричі-п'ять разів дешевше, а гарантійний термін його служби – не менше тридцяти років.

Преимущества сэндвич-панелей

Особливості монтажу

Виробники пропонують на вибір гаражі з сендвіч-панелей стандартних розмірів: на одну-дві-три машини, з одно- або двосхилим дахом, будь-якого модного забарвлення. Але за вашим бажанням конструкцію можуть виконати у будь-якому виконанні. У комплект входять стінові та покрівельні панелі (вони, як правило, різної товщини), металевий каркас, двері та секційні ворота, а також кріплення та елементи примикання кутів, даху, карнизів тощо.

Конструкція такого гаража досить легка, але досить міцна, щоб можна було змонтувати в ньому системи освітлення, обігріву і автоматичного відкривання воріт.

Самостійний монтаж гаража цілком доступний досвідченому домашньому майстру з хорошим помічником, хоча багато хто воліє отримати гараж «під ключ» і тому замовляє весь комплект разом із установкою.

Особенности монтажа

Монтаж каркасу

Якщо у вашому розпорядженні вже є рівний забетонований майданчик, то легкий гараж із сендвіч-панелей можна встановити прямо на ньому. В іншому випадку доведеться витратити деякий час на заливання фундаменту та підлоги.

Коли бетонний розчин повністю висохне, можна приступати до зведення каркаса. Заготовлені відрізки металевого профілю 60х60 або 80х80 з'єднуємо зварюванням прямокутники за розміром стіни. Додатково з кроком від 50 см встановлюємо вертикальні стійки-ребра. Для жорсткості рами можна стягнути металевою перфорованою стрічкою по діагоналі, ретельно вимірюючи однакову довжину. Спочатку на фундаменті горизонтально закріплюють нижній пояс, потім до нього кріплять вертикальні елементи стін. Між собою стіни скріплюють сполучними елементами, передбаченими для цієї мети, вирівнюючи по схилу.

Аналогічно виконують стельові перекриття: до прямокутної конструкції кріплять додаткові ребра, які будуть служити решетуванням даху. Після того, як дах закріплений на готовому каркасі гаража, можна починати обшивку сендвіч-панелями.

Монтаж каркаса

Обшивка сендвіч-панелями

У заводському комплекті сендвіч-панелі зібрані у необхідній кількості потрібного розміру. Якщо все ж таки доведеться обрізати панель, майте на увазі: болгарка для цієї мети не годиться - через перегрівання краю панелі можуть деформуватися. Використовуйте ножиці з металу, електролобзик або ножівку з металу з дрібними зубцями.

Панелі з'єднуються один з одним замковим з'єднанням на кромці, проте для посилення міцності використовують силіконовий герметик та ущільнювальні прокладки. А на час монтажу, щоб листи краще прилягали один до одного, їх закріплюють спеціальною струбциною.

Сам монтаж йде досить швидко, проте треба суворо дотримуватися технології і стежити, щоб не було перекосів, вирівнюючи панелі за допомогою рівня та схилу. Кожен лист закріплюється саморізом з відривом щонайменше 5 см від краю, інтервал між саморізами – трохи більше 50 см. Деформаційні зазори в торцях стін закривають кутовими накладками.

Коли стіни по периметру обшиті, закріплюють сендвіч-панелі на даху, одночасно встановлюючи водостоки, куточки та планки примикання. Для покрівельних робіт користуються дерев'яним настилом, що спирається на каркас, тому що ходити по самих панелях не можна - вони досить тендітні і не витримають вагу людини. Усі стики обов'язково закривають металевими накладками, а шви промазують герметиком, щоб забезпечити даху максимальну гідроізоляцію.

Отже, залишилося лише навісити ворота та двері та встановити замки та засуви. До речі, ворота теж доцільно обшити панелями. І можна починати обживатися у новому гаражі!

Обшивка сэндвич-панелями